Для чого потрібні сонцезахисні окуляри
Що відбувається з очима, коли вони потрапляють під вплив сонця без сонцезахисних окулярів
Як правило сонцезахисні окуляри ми починаємо носити влітку, в період активного сонця, не замислюючись про те, що ультрафіолетові промені від сонця можуть впливати на нас протягом усього року. До 80% УФ-променів може проникати через хмари, тому пасмурна погода - не перешкода для шкідливого впливу сонячних променів. І навіть взимку УФ-промені які відбиваються від снігу, не менш небезпечні, ніж літні, тому ніколи не варто нехтувати носінням сонцезахисних окулярів, щоб не наражати наші очі на негативний вплив ультрафіолету.
Тривала дія УФ-променів може сприяти виникненню різноманітних патологій. Найбільший ризик потрапляння УФ-променів в очі - це розвиток катаракти - помутніння кришталика в оці, що знижує зір. Потрапляючи на незахищене око, ультрафіолетові промені проникають до сітківки, легко подолавши захисний бар'єр кришталика, що в свою чергу може спровокувати появу катаракти, старіння сітківки і травм, таких як сонячний опік рогівки (фотокератит), погіршуючи якість вашого зору.
Більш того, чим молодша людина, тим більше променів проходять крізь кришталик до сітківки. Однак і зворотний відлік також працює. Чим старшою стає людина, тим більше знебарвлюється меланін очей, і як результат - зменшується природний захист очей від УФ-випромінювання.
Які окуляри підійдуть?
Носіть сонцезахисні окуляри, а найголовніше не просто сонцезахисні окуляри, а зі спеціальним УФ-фільтром, який захищає ваші очі від УФ-променів. Якщо окуляри, які мають темні лінзи не захищають очі від ультрафіолету, вони не просто даремні, вони дуже шкідливі. В темних окулярах око отримує менше видимого світла, і зіниця, природним чином розширюється, якщо лінзи пропускають ультрафіолет, то очі піддаються більш сильному випромінюванню, ніж без окулярів.
Не важливо якого кольору буде лінза в ваших окулярах: чорна, коричнева, рожева, градієнтна або навіть прозора, найважливіше наявність спеціального фільтру, який блокує УФ-промені і захищає ваші очі від їх впливу. Якісні окуляри від сонця повинні мати маркування UV-400. Що значить UV400? Це позначення довжини хвилі видимого світла ультрафіолетового випромінювання, вона вимірюється в нанометрах. Максимально можлива довжина хвилі ультрафіолетового випромінювання 400нм, отже і максимальний захисний фільтр від такого випромінювання UV400.
Не плутайте з поляризацією, це не одне і те ж, поляризація не має нічого спільного з поглинанням ультрафіолету, але багато поляризаційних лінз в даний час поєднуються з речовиною, що блокує ультрафіолетове випромінювання.
Як перевірити рівень захисту окулярів?
Якщо немає маркування на окулярах і ви сумніваєтеся в їх захисті, найкраще перевіряти чи захищають окуляри від ультрафіолетових променів прямо під час покупки. В оптиці ви можете попросити про це консультанта. Рівень захисту перевіряється на спеціальному приладі - спектрометрі, який показує максимальну довжину ультрафіолетових хвиль, що окуляри не пропускають.