Замовити зворотній дзвінок
0

Корекція астигматизму


Контактні лінзи при астигматизмі


Астигматизм зовсім не рідкість. Насправді, дослідження показують, що набагато частіше люди мають рогівку з невеликим астигматизмом від 0,25 до 0,50D (діоптрій), ніж ідеально сферичну рогівку. Іншими словами, невеликий астигматизм легкого ступеня зустрічається дуже часто та іноді не вимагає корекції. Невеликий астигматизм зазвичай включається в рецепт на окуляри, якщо вам потрібні окуляри для водіння або для читання.

Існує велика кількість різних досліджень, в яких робиться висновок про відсутність суттєвої різниці між сферичними і торичними контактними лінзами, коли справа стосується поліпшення гостроти зору при маленькому астигматизмі.

Якщо ви, як і багато людей, маєте невелику ступінь астигматизму до 0,50 D в поєднанні з короткозорістю або далекозорістю, ви можете носити звичайні м'які контактні лінзи, які не мають корекції астигматизму. Ви можете досягти чіткого зору навіть при невеликому нескоректоваому астигматизмі і це ніяк не буде погіршувати ваш зір.

Якщо у вас астигматизм від 0,75 діоптрій і вище вам будуть потрібні контактні лінзи особливої ​​форми - торичні лінзи.

Торичні контактні лінзи відрізняються від сферичних контактних лінз, що призначені для корекції короткозорості та далекозорості.

Сферичні контактні лінзи для корекції короткозорості і далекозорості, мають однакову оптичну силу по всій площі лінзи, і тому ротація цих лінз не призводить до погіршення якості зору.

Так як, у людей з астигматизмом рогівка або кришталик зігнуті і заломлення світла у вашому оці в вертикальній і горизонтальній площинах різниться, форма торичних контактних лінз забезпечує різні рівні заломлення світла, які збігаються з окремими меридіанами ока.

Коли у вас астигматизм, різні меридіани ока вимагають різної корекції короткозорості або далекозорості. Уявіть, що передня частина вашого ока схожа на циферблат годинника: лінія, проведена від 12 до 6, - це один меридіан, лінія від 1 до 7 - це інший, і так далі.

На поверхні лінзи є дві некольцеві оптичні зони, які повинні мати строго відповідне положення на оці. Це положення визначається таким показником, як вісь. Сила заломлення поступово збільшується або зменшується в міру переміщення навколо лінзи. Таким чином, зображення правильно проектуються на сітківку.

По спеціальним міткам, нанесеним по краях лінз, лікар-офтальмолог визначає правильність положення лінзи на оці.

Є також елементи дизайну, такі як злегка обтяжені або потовщені края лінзи, які допомагають утримувати ці м'які лінзи на місці.

Існують різні марки торических контактних лінз, які пропонують різну посадку. Якщо ви спробуєте одну марку, і вона вам не сподобається, швидше за все, вам підійде інша.


Окуляри при астигматизмі


Астигматичні окуляри ще називають циліндричними.

Особливість астигматичних лінз в тому, що вони повинні бути підібрані в вертикальній і горизонтальній площині відповідно кожному оку. Тому астигматичні лінзи відрізняються за своєю діоптрійністю на двох перпендикулярних площинах. Зовні вони відрізняються від звичайних сферичних лінз, мають нерівномірний вигин, що нагадує еліпс або розтягнуту сферу.



Отримавши необхідні дані про ступінь, тип і вид астигматизму офтальмолог перевіряє гостроту зору без корекції і з максимальною корекцією кожне око окремо, потім два ока разом. Обирається той варіант лінз, який забезпечує найкращу чіткість бачення. Після підбору обов'язково повинен слідувати період адаптації до астигматичних окулярів.

Якщо підбір астигматичних лінз проводиться вперше, особливо у дорослих або літніх людей, офтальмолог може виписати тимчасові окуляри з неповною корекцією. Потім після адаптації до цих окулярів лікар поступово посилює корекцію до необхідної.

При високих ступенях короткозорості і далекозорості, що поєднуються з астигматизмом, підібрати окуляри складніше. Офтальмолог повинен заздалегідь вас попередити, що період звикання до таких окулярів може бути довшим.