Замовити зворотній дзвінок
0

Як правильно вибрати оправу для окулярів?

Останнім часом окуляри все частіше використовуються багатьма людьми не тільки як засіб корекції зору, але і як модний аксесуар, доповнення до образу. Один з основних пунктів, на які варто звернути увагу при підборі окулярів, це – підходяща оправа. Вона повинна бути не тільки красивою, але і обов’язково зручною, особливо, якщо окуляри необхідно носити постійно.

Для багатьох з нас найбільш важливим аспектом при виборі оправи, є те, як вони виглядають на обличчі. Безперечно, якщо час дозволяє, то можна переміряти всі або, принаймні, вподобані оправи, представлені в оптичному салоні. Можна також запросити з собою друзів, щоб вони допомогли зробити правильний вибір.

Але як бути, якщо часу мало, а друзі не змогли скласти групу підтримки? До того ж практика шопінгу вчить нас тому, що чим ширше асортимент, тим важче зробити вибір. Для таких ситуацій існує кілька нескладних правил, за допомогою яких Ви заздалегідь зможете звузити свій вибір, а значить і істотно скоротити час вибору оправи.


По-перше, при виборі оправи ви повинні звернути увагу на наступне:

Оправа повинна відповідати «родзинці» у зовнішності. Наприклад, під блакитний колір очей найкраще підійде блакитна оправа, або оправа з блакитними вставками.
Форма оправи повинна бути протилежною до форми Вашого обличчя.
Розмір оправи повинен бути співвідносним з розміром обличчя.
Далі, необхідно визначити Вашу форму обличчя, а також кольорову гамму та матеріал, з якого виготовлена оправа.

Оправа і форма обличчя

Кругле обличчя
Кругле обличчя має вигнуті лінії, ширина і довжина приблизно рівні, кути відсутні. Для того щоб візуально подовжити і зменшити обличчя по ширині, спробуйте прямокутну вузьку оправу з малопомітним переніссям для того, щоб візуально розширити очі. Для такого типу обличчя найкраще підійдуть оправи, у яких ширина окуляра більше ніж його висота.

Овальне обличчя
Овальне обличчя вважається ідеальним завдяки збалансованості пропорцій. Щоб не порушувати цей ідеальний природний баланс, слід вибирати оправу, розмір якої відповідає ширині найширшої частини обличчя.

Видовжене обличчя
Для подовженого обличчя характерна довга вузька лінія щік та видовжений ніс. Для того щоб візуально «зробити» таке обличчя більш коротким та пропорційним, обирайте оправу з більшою висотою ніж шириною окуляра і низьким переніссям. Також добре виглядатимуть різні візерунки та декоративні елементи на дужках оправи.

Трикутне обличчя (основою донизу)
Для цього типу обличчя характерні вузький лоб та широке підборіддя. Тому для виділення (візуального розширення) верхньої частини обличчя обирайте оправу з контрастними вставками на верхній частині окуляра. Так звані «котячі» оправи дуже добре пасуватимуть до такої форми обличчя.

Трикутне обличчя (основою догори)
Таке ообличчя характеризується широким чолом і вузьким підборіддям. Для візуального зменшення верхньої частини обличчя обирайте оправу, у якої окуляр розширюються донизу. Найкраще підбирати оправу більш світлих відтінків, виготовлену з легких матеріалів. Безободкова (гвинтова) оправа пасуватиме якнайкраще, створюючи ефект прозорих, невагомих окулярів.

Ромбоподібне обличчя
Ця форма обличчя зустрічається досить рідко. Для такого типу обличчя характерне звуження в області очей та підборіддя з розширенням у зоні вилиць (рос.- скул). У цьому випадку перед оправою буде в першу чергу стояти завдання виділити очі та приховати лінію вилиць. Для цього необхідно вибрати оправу, акцент якої зосереджено на лінії брів. Також такому типу обличчя підійдуть оправи овальної і «котячої» форми.

Квадратне обличчя
Цей тип особи характеризується широким підборіддям і чолом. Для подовженнятазгладжуваннякутів такого обличчянайкращимистанутьвузькіовальні і прямокутніоправи. Для такого типу обличчя підійдуть оправи, у яких ширина окуляра більша за висоту.

Як вибрати колір оправи?
Для того щоб легше визначити свій «колірний тип», необхідно зрозуміти кілька базових правил:

Кожна людина за кольоровою характеристикою належить або до холодної (блакитної), або до теплої (жовтої) кольорової гами.
Будь-яка людина виглядає найпривабливіше в одязі та аксессуарах своєї власної гами.
Оправа або сонцезахистні окуляри також повинні відповідати цьому (власному) колірному типу.
Також корисно знати, що до основних факторів, які визначають колірний тип, відносяться колір шкіри, очей та волосся.

Колір шкіри
Колір шкіри є самим основним з чинників, що визначають колірний тип людини. У людей з «холодним» типом шкіра, як правило, має блакитний або світло-рожевий відтінок. Ті, в кого «теплий» тип, мають шкіру «персикового» або «кремового» кольору. «Оливкова» шкіра відноситься до холодної гами, тому що являє собою оптичну суміш блакитного і жовтого.

Колір очей
Колір очей впливає на визначення кольорового типу значно менше, ніж колір шкіри. Крім того, колір очей значно відрізняється залежно від освітленості і навколишніх умов. Так, наприклад, в залежності від освітлення, блакитні очі можуть здаватися практично фіолетовими (холодна гама) і блакитно-сірими (тепла гамма).

Колір волосся
Колір волосся також може належати до теплої чи холодної колірної гами. Яскравий блонд, платиновий, блакитно-чорний, білий, темно-рудий розглядаються як холодні кольори. Теплі кольори включають в себе золотий блонд, коричнево-чорний, золотисто-чорний, морквяний і сірий.

Який колір оправи вибрати відповідно до власного типу?
Для холодної гамии найкраще підійдуть оправи таких кольорів: чорний, сріблястий, рожево-коричневий, сіро-синій, пурпуровий, рожевий, блакитний, нефритовий або темний бурштиновий.

Для теплої гами підійдуть жовтий, колір хакі, золотий, мідний, персиковий, оранжевий, кораловий, яскраво-червоний і насичений блакитний.