Замовити зворотній дзвінок
0

Апаратне лікування для дітей та дорослих


Одним з найбільш поширених методів лікування в офтальмології стало апаратне лікування. І це не дивно - в певних ситуаціях воно є найбільш ефективним не хірургічним лікуванням пацієнтів.
 
Апаратне лікування - індивідуальний курс зі спеціально підібраною програмою для кожного пацієнта, що дозволяє зберегти або поліпшити зір. У програму за призначенням лікаря може входити комплекс електро, магнітних, лазерних і комп'ютерних тренувань зору.
 
Апаратне лікування є абсолютно безболісним і безпечним методом лікування зорових розладів, як у дорослих, так і у дітей. Апаратні методики дозволяють не тільки зміцнити зір, але і в багатьох випадках поліпшити його без хірургічного втручання. А при ряді захворювань апаратне лікування є єдиним можливим рішенням, що дозволяє поліпшити зір.

Кому показано апаратне лікування?

Апаратне лікування може позитивно впливати на наступні параметри та структури ока:

  1. Фокусувальний апарат ока. Важливо працювати з фокусувальними м'язами щоб запобігти прогресуванню короткозорості або позбавити пацієнта від дискомфорту при роботі на близьких відстанях, підвищити концентрацію уваги і працездатність. Робота з фокусувальними м'язами можлива тільки у пацієнтів до 40 років. Після цього віку відбуваються природні зміни, які не дозволяють м'язам працювати правильно і лікування стає абсолютно марним.
  2. Окоруховий апарат. М'язи, які відповідають за рух очей можуть ослабнути з різних причин. Це призводить до двоїння, дискомфорту при погляді в близь або даль, до головних болів. З такими м'язами можна працювати в будь-якому віці.
  3. Ліниве око (Амбліопія). При певних станах око з народження може отримувати спотворене зображення. Це буває при далекозорості високого ступеня, астигматизмі, різному зорі на двох очах і інших станах. Якщо мозок отримує розмите зображення тривалий час в дитячому віці, то мозку легше відключити око, що гірше бачить. Завданням апаратного лікування є заново включити це око. Найбільш легко даному лікуванню піддаються діти до 6 років. З 6 до 12 років так само є можливість значно підняти зір. Старше 12 років лікування так само проводиться, проте ефективність буде не такою гарною, як у двох попередніх груп.
  4. Косоокість і бінокулярний зір. При косоокості страждає відразу кілька структур: і окоруховий апарат і система сприйняття зображення. Тому найчастіше для лікування використовується комбінація різних апаратів, спрямованих як на роботу м'язової системи ока так і на зони сприйняття в головному мозку. При косоокості, якщо не вдається уникнути оперативного втручання, апаратне лікування обов'язково застосовується як до, так і після хірургії, щоб підвищити ефективність хірургічного лікування.



Кому НЕ показано апаратне лікування?

Ні короткозорість, ні далекозорість, ні астигматизм не є показаннями до апаратного лікування, якщо немає порушень в роботі м'язової системи ока.

Як часто треба проходити апаратне лікування?

Кількість проходжень апаратного лікування і їх тривалість може рекомендувати тільки ваш лікар виходячи з результатів обстеження. Тому і виходить, що одним пацієнтам досить одного курсу лікування, а комусь треба буде повторити лікування кілька разів.

В оптиці «Прозорість» за адресою вул. Майборського 14, обладнаний спеціалізований кабінет апаратного лікування. Запис на консультацію та лікування до лікаря-офтальмолога за тел. 068-150-16-85 або 64-74-84.