Замовити зворотній дзвінок
0

Фотохромні лінзи
Фотохромні лінзи - це оптичні лінзи для окулярів, що прозорі в приміщенні і автоматично темнішають під впливом ультрафіолетових променів до кольору, що подібний на темні сонцезахисні окуляри. Фотохромні лінзи блокують 100% ультрафіолетового випромінювання. По суті ви отримуєте одразу два в одному - ваші окуляри за рецептом в яких вам чітко все видно і сонцезахисні окуляри які захищають ваші очі і в яких вам комфортно перебувати на вулиці.


Як працюють фотохромні лінзи


Фотохромні лінзи працюють за рахунок хімічної реакції в лінзах. Молекули, що викликають потемніння фотохромних лінз, активуються ультрафіолетовим випромінюванням сонця. Тому фотохромні лінзи будуть темнішати як в похмурі, так і в сонячні дні, адже ультрафіолетові промені проникають крізь хмари.

При цьому фотохромні лінзи пристосовуватися до різних умов освітлення і відповідно змінюються. Затемненість лінз залежить від інтенсивності світла, тобто чим яскравіше сонце, тим темніші лінзи.

Затемнення лінзи займає до 30 секунд і повертаючись в приміщення може знадобитися від 2 до 5 хвилин, щоб лінзи повернулися в нормальний стан.


З яких матеріалів виготовляють фотохромні лінзи


Фотохромні лінзи зазвичай виготовляються зі скла, полікарбонату або іншого пластика. Історично склалося так, що скло давало більш швидку фотохромну реакцію і темніший відтінок при активації. Недавні інновації і деякі з нових доступних продуктів показали, що характеристики пластику досягли того ж рівня і тепер він дуже універсальний.

Молекули пластикових фотохромних лінз зі срібла і галогенида зазвичай нашаровуються або рівномірно впроваджуються на поверхню лінзи, забезпечуючи рівномірний відтінок при затемненні.

Скляні фотохромні лінзи містять молекули всередині скла, і це іноді може викликати нерівномірний ефект тонування на лінзах з більш високими мінусами або плюсами через різну товщину лінз від одного краю до іншого.


Як вибрати фотохромні лінзи


Фотохромні лінзи можуть бути виготовлені для більшості рецептів, включаючи лінзи з високим індексом, біфокальні та прогресивні лінзи.

Існує безліч брендів та видів фотохромних лінз. Бренди відрізняються наявністю численних відтінків лінз і швидкістю переходів у відповідних умовах освітлення. Лінзи бувають синього, зеленого, сірого, коричневого і навіть рожево-золотого відтінку.

Також можуть бути додані противідблискуючі або дзеркальні покриття, також окуляри можна поляризувати, щоб зменшити відблиски. Їх можна замовити в особливо темному варіанті для тих, хто часто буває на вулиці. Лінзи можуть затемнюватися до 85% під прямими сонячними променями і до 30% в автомобілі в сонячний день.

Вибір фотохромних лінз дуже багатий, ви з легкістю можете підібрати лінзи які будуть підходити вашому стилю одягу і в яких вам буде максимально комфортно протягом дня.

Але є і мінуси цих лінз - фотохромні окуляри зазвичай не темніють всередині автомобіля, тому що лобове скло блокує більшість ультрафіолетових променів.

Хоча завдяки сучасним технологіям, зараз деякі фотохромні лінзи затемняются як від ультрафіолетових променів, так і у видимому світлі, забезпечуючи затемнення за лобовим склом.

Крім того, фотохромним окулярам в холодну погоду, часто потрібно більше часу, щоб реагувати на ультрафіолетові промені через уповільнення хімічної реакції в холодні місяці.