Замовити зворотній дзвінок
0

Фотохромні лінзиФотохромні лінзи або ще їх називають "хамелеони" - це оптичні лінзи, які змінюють ступінь свого затемнення під впливом ультрафіолету, допомагаючи вашим очам легко адаптуватися до різного ступеня освітленості.


Як вони працюють

Лінзи темніють завдяки особливим фотохромним речовинам, які нанесені на поверхню. Молекули, що викликають потемніння фотохромних лінз, активуються ультрафіолетовим випромінюванням сонця. Оскільки ультрафіолетові промені проникають через хмари, фотохромні лінзи темніють як в похмуру, так і в сонячну погоду із різним ступенем інтенсивності.

Фотохромні лінзи, як правило, не темніють всередині автомобіля, оскільки лобове скло блокує більшість ультрафіолетових променів. Останні досягнення в технології дозволяють активувати деякі фотохромні лінзи як за допомогою ультрафіолетового, так і видимого світла, забезпечуючи деякий затемнення по вітровим склом. Подробиці ви можете дізнатися в оптиці при покупці.

Фотохромні лінзи для окулярів виготовляються практично у всіх матеріалах і конструкціях, включаючи лінзи з високим індексом, прогресивні та біфокальні лінзи. Додатковою перевагою фотохромних лінз є те, що вони захищають ваші очі від 100% шкідливих сонячних променів UVA і UVB.

Багато людей також обирають фотохромні лінзи з покриттям антивідблиску для поліпшення їх характеристик. Покриття антивідблиску дозволяє більшій кількості світла проходити через лінзи, забезпечуючи більш чітке бачення в умовах низької освітленості, наприклад, при русі вночі. Це покриття також видаляє відображення сонячного світла та інші відволікаючі фактори зі зворотного боку лінзи в яскравих умовах.


Переваги

  • Вони, безсумнівно, зручні. Ви можете використовувати фотохромні окуляри і в приміщенні, і на вулиці. Вам не потрібно мати пару сонцезахисних окулярів, щоб доповнити ваші звичайні лінзи;
  • Поки ви перебуваєте на вулиці, фотохромні лінзи будуть забезпечувати постійний захист;
  • Фотохромні лінзи бувають різних стилів і кольорів, тому ви можете вибрати те, що підходить саме вам;
  • Вони підходять для більшості оптичних рецептів.


Недоліки

  • Різні бренди пропонують фотохромні лінзи, які темніють і стають прозорими в різному ступені. Деякі змінюють ступінь затемненості довше, ніж інші. Це може залежати від того, скільки ви готові і здатні заплатити за лінзи;
  • Деякі фотохромні лінзи чутливі до температури. При високих температурах різні види фотохромів по різному затемняются, і якщо ви живете в умовах південних широт, то потрібно вибирати лінзи більш високого класу, щоб вони затемнювалися;
  • З причин, згаданих раніше, не всі фотохромні лінзи дуже добре затемняются всередині автомобілів.