Замовити зворотній дзвінок
0

Найголовніше про контактні лінзи


З якого віку можна носити контактні лінзи?

Для початку носіння контактних лінз не існує вікових обмежень. Головне, полягає в готовності до відповідального догляду за ними. Більшість людей можуть почати носити контактні лінзи в підлітковому віці, а деякі і раніше. Поговоріть зі своїми батьками і проконсультуйтеся з фахівцем, який допоможе зрозуміти, чи підходять вам контактні лінзи.

Чи зручні контактні лінзи?

Правильно підігнані контактні лінзи повинні бути зручними, і більшість сучасних м’яких лінз зроблені з повітропроникних, насичених вологою матеріалів.

Чи можуть лінзи загубитися за оком?

Ні. Загубитися за оком для контактних лінз неможливо фізично. Ваше око покриває мембрана, яка з’єднується з повіками зсередини, тому лінзи не можуть загубитися за оком.

Чи можуть контактні лінзи прилипнути до очей?

Контактні лінзи не можуть прилипнути до ока, якщо ви дотримуєтеся рад оптометриста по носінню, зняттю та догляду. Щоб освоїти знімання лінз, потрібно просто трохи терпіння і практики. Не забувайте знімати лінзи перед сном, а якщо відчуваєте, що вони сухі, перш ніж вийняти використовуйте зволожуючі краплі.

Чи можуть контактні лінзи випасти з очей?

Правильно підібрані лінзи повинні залишатися на місці. У рідкісних випадках зміщення лінзи потрібно кілька разів моргнути, і вона повинна повернутися в правильне положення. Можна також злегка помасажувати повіку, щоб допомогти лінзі встати на місце, або, вимивши руки, поправити її пальцем.

Чи можуть контактні лінзи подряпати очі?

Подібна проблема може виникнути з контактними лінзами, проте це дуже малоймовірно. Найбільш поширені порушення здоров’я очей пов’язані з поганим підбором лінз або невиконанням рекомендацій оптометриста по догляду і носіння.

Якщо ви відчуваєте будь-який незвичайний дискомфорт в очах або зміну зору, коли на вас надіті контактні лінзи, негайно зніміть їх і повідомте про це спеціалісту.

Чи потребують очі в регулярному відпочинку від контактних лінз, щоб «подихати»?

Більшість сучасних м’яких контактних лінз зроблені з дихаючих матеріалів. Ви можете надягати контактні лінзи кожен день, якщо тільки оптометрист не дав інших вказівок. Уточніть графік щоденного носіння у спеціаліста.

Чи можуть контактні лінзи погано впливати на очі?

За умови, що ви прямуєте вказівок оптометриста по заміні та чищенню, а також регулярно проходите медичні огляди, контактні лінзи є безпечним способом корекції зору.

Чому мені потрібен рецепт на контактні лінзи?

Фахівець з контактної корекції зору перевірить ваш зір і призначить вам відповідні контактні лінзи, що відповідають формі ока, потребам в корекції зору і способу життя.

Крім того, ви маєте потребу в регулярних оглядах, оскільки ваш зір і здоров’я очей з часом може змінюватися.

Рецепт на контактні лінзи відрізняється від рецепта на окуляри?

Так. Інформація в рецепті на контактні лінзи відрізняється від інформації в рецепті на окуляри. Рецепт на контактні лінзи додатково містить тип лінз, графік заміни і базову кривизну, яка служить для визначення відповідності лінзи вашим очам, а також діаметр, який використовується для індивідуального підбору ширини лінз.

Як отримати рецепт на контактні лінзи?

Почніть із запису на прийом до спеціаліста з контактної корекції зору. Підбір перших контактних лінз займе трохи більше часу, ніж регулярний огляд очей, тому обов’язково повідомте про свою зацікавленість в контактних лінзах. У більшості випадків десь через тиждень вам буде потрібно прийти на другий прийом, щоб перевірити правильність призначення, тому під час першого прийому запитаєте, чи не потрібно відразу записатися на наступні прийоми.


Що таке базова кривизна?

Базова кривизна – це вигин задньої стінки контактної лінзи. Вона використовується для зіставлення кривизни лінзи з очима, щоб забезпечити найзручнішу для вас підгонку.