Замовити зворотній дзвінок
0

Окуляри для комп'ютера


Виходити на вулицю, перемикати світло в приміщенні, включати комп'ютер, телефон або інші цифрові пристрої - все це призводить до того, що ваші очі піддаються впливу різних видимих ​​(а іноді і невидимих) світлових променів, які можуть мати ряд ефектів.


Ми отримували багато синього світла, перш ніж почалося сучасне цифрове життя. Сонячне світло є основним джерелом синього світла, і на відкритому повітрі в денний час більшість з нас отримують максимальний вплив синього світла.


Але є також багато штучних внутрішніх джерел синього світла, включаючи флуоресцентне і світлодіодне освітлення, а також телевізори, комп'ютери і смартфони, які випромінюють більш яскраве, більш короткохвильове синє світло.


Що таке синє світло?

Синє світло - це частина спектра видимого світла з найкоротшою довжиною хвилі (від 400 до 500 нанометрів) і з найвищою енергією, тому його часто називають високоенергетичним видимим світлом (HEV).


Кількість HEV-світла, що випромінюють гаджети, становить лише частину того, що випромінюється сонцем. Але кількість часу, який люди проводять з використанням різних пристроїв, а також близькість цих екранів до очей користувача, є причиною занепокоєння багатьох очних лікарів та інших фахівців в області охорони здоров'я.


Вплив штучного синього світла

Око погано блокує синє світло. Якщо рогівка і кришталик ока блокують потрапляння ультрафіолету в задню частину ока (сітківку), то синє світло проходить через ці структури і може досягати сітківки.
Той факт, що синє світло проникає через всю сітківку, важливий, тому що лабораторні дослідження показали, що надмірна дія синього світла може пошкодити світлочутливі клітини сітківки.


Це викликає зміни, які нагадують зміни макулярної дегенерації, які можуть призвести до постійної втрати зору.
Багато постачальників послуг по догляду за очима стурбовані тим, що додатковий вплив синього світла від екранів комп'ютерів, смартфонів та інших цифрових пристроїв може збільшити ризик дегенерації жовтої плями в майбутньому. Проте, необхідні додаткові дослідження, щоб визначити, скільки природного і штучного синього світла "занадто багато" для сітківки.


Оскільки короткохвильове високоенергетичне синє світло розсіюється легше, ніж інше видиме світло, воно не так легко фокусується. Коли ви дивитеся на комп'ютерні екрани та інші цифрові пристрої, які випромінюють значну кількість синього світла, цей не сфокусований візуальний «шум» знижує контраст і може сприяти погіршенню цифрового зору.


Дослідження показали, що лінзи, які блокують синє світло з довжиною хвилі менше 450 нм (синьо-фіолетове світло), значно збільшують контраст. Тому комп'ютерні окуляри з жовтими лінзами можуть підвищити комфорт при перегляді цифрових пристроїв протягом тривалих періодів часу.


Все синє світло шкідливе для вас? НІ

Як і ультрафіолетове випромінювання, видиме синє світло - має як переваги, так і небезпеки.
Деякий вплив синього світла необхідно для вашого здоров'я. Дослідження показали, що високоенергетичне видиме світло підвищує пильність, допомагає пам'яті і когнітивним функціям, підвищує настрій.


Крім того, синє світло дуже важливе в регулюванні циркадного ритму - природного неспання тіла і циклу сну.
Вплив синього світла в денний час допомагає підтримувати здоровий циркадний ритм. Але занадто багато синього світла пізно вночі (наприклад, читання роману на планшеті або смарфоні перед сном) може порушити цей цикл, потенційно викликаючи безсонні ночі і денну втому.


Як допоможуть окуляри?

В окулярних лінзах, які блокують синє світло, є фільтри, що блокують або поглинають синє світло, а в деяких випадках і ультрафіолетове світло. Це означає, що якщо ви використовуєте ці окуляри, коли дивитеся на екран, особливо після настання темряви, вони можуть допомогти зменшити вплив синіх світлових хвиль, які можуть не дати вам заснути. Багато окулярів, що блокують синє світло, які ви можете купити, також допомагають знизити навантаження на очі.


Крім того, ряд виробників лінз представили спеціальні противідблискуючі покриття, що зменшують відблиски, які також блокують синє світло як від природного сонячного світла, так і від цифрових пристроїв.


Але, все синє світло не можна прибрати, воно нам необхідне для нормального функціонування організму. Цим і відрізняються хороші лінзи від стандартних, які повністю блокують або поглинають синій спектр. Синій спектр відповідає за неспання, якщо ми повністю його приберемо, ми порушуємо фізіологію організму. Крім того лінзи з поглинання синього спектра не рекомендовані до постійного носіння, надягайте їх тільки під час роботи за комп'ютером і вночі, щоб синє світло від екранів не порушувало ваш режим сну.