Замовити зворотній дзвінок
0

Підбір контактних лінз



Неможливо самостійно, без офтальмолога здійснити підбір контактних лінз, оскільки слід багато враховувати. Неправильно підібрані контактні лінзи можуть спричинити травми та інфекції.


Перевірка зору для підбору контактних лінз і для підбору окулярів відрізняється, рецепти для окулярів і контактних лінз теж різні, тому не можна підібрати контактні лінзи за рецептом для окулярів.


Якщо вас цікавить підбір контактних лінз або ви вже носите їх, але хочете оновити рецепт - обов'язково повідомте про це, коли будете записуватися на огляд до офтальмолога в оптиці. Це гарантує, що ваш огляд буде включати додатковий час для виконання необхідних тестів.


Так само як, один розмір взуття не підходить всім, так і один розмір контактних лінз не підходить всім. Офтальмологу необхідно переконатися, що лінзи правильно підходять до обох очей і що вони не завдають шкоди здоров'ю очей.


Існує ряд факторів, які впливають на те, які контактні лінзи вам можуть підійти:


  1. Контактні лінзи повинні вирішувати проблему, яка спонукає вас носити лінзи. Вони повинні забезпечувати хороший зір, коригуючи короткозорість, далекозорість, астигматизм або деяку комбінацію цих проблем із зором.

  2. Лінзи повинні підходити вашим очам, щоб вам було в них максимально комфортно

  3. У вас може бути особлива потреба, яка визначає вибір контактних лінз. Наприклад, ваш офтальмолог може порекомендувати конкретний тип контактних лінз, якщо ваші очі схильні до сухості.



Як проходить огляд


Спочатку лікар поставить питання про ваші захоплення, заняття і спосіб життя, щоб визначити ваші зорові потреби. Далі лікар-офтальмолог перевірить гостроту вашого зору вдалину і вблизь, за допомогою спеціальної перевірочної таблиці.


Потім на приладі під назвою авторефрактометр, лікар зможе визначити точні параметри вашого зору, тобто вашу об'єктивну рефракцію і побачить, чи є у вас астигматизм.


Наступний етап - вимірювання параметрів рогівки. Від радіуса кривизни рогівки залежить радіус базової кривизни відповідних вам контактних лінз. На пакуванні базова кривизна позначається як BC.


Обов'язково проводиться оцінка поверхні ока і посадки контактних лінз, за ​​допомогою біомікроскопа (також званого щілинною лампою). Цей прилад з підсвічуванням збільшує зображення рогівки та інших тканин, дозволяючи офтальмологу обстежити стан повік, кон'юнктиви і рогівки, тобто тих ділянок ока, які будуть доторкатися і взаємодіяти з контактною лінзою. Якщо в ході огляду лікар виявить у вас якісь протипоказання до носіння контактних лінз, наприклад, різні очні захворювання, такі як кератит та кон'юнктивіт, вам призначать курс терапії. Після лікування підбір контактних лінз може бути продовжений.


Може також проводиться оцінка слізної плівки, щоб переконатися, що у вас достатньо сліз для зручного носіння контактних лінз. Якщо ніяких протипоказань не виявлено, лікар обговорить з вами тип і режим заміни контактних лінз (одноденні, 1 місяць, 3 місяці).


Після збору всіх даних починається примірка лінз. Лікар-офтальмолог акуратно одягне вам контактні лінзи та надасть 5-10 хвилин для звикання до них. Потім необхідно перевірити гостроту вашого зору в лінзах і оцінити їх посадку на рогівці. За допомогою щілинної лампи лікар спостерігає як поводиться лінза при кліпанні і при рухах очного яблука вгору-вниз / вліво-вправо.


І нарешті, вас навчать правильно знімати і одягати лінзи, ви дізнаєтеся, як за ними потрібно доглядати і офтальмолог випише вам рецепт на контактні лінзи. У цьому рецепті будуть вказані діоптрії (Sph), базова кривизна (BC) і діаметр (DIA).


Для запису на огляд та підбір контактних лінз до лікаря-офтальмолога звертайтесь за тел.:

вул. Подільська 53, тел. 65-14-93, 097 374 5427

вул. Соборна 26, тел. 65-74-74, 096 522 3021

Проспект Миру 82, тел. 63-36-95, 068 776 0308

вул. Майборського 14, тел. 64-74-84, 068 150 1685