Замовити зворотній дзвінок
0

Прогресивні лінзиНа сьогоднішній день прогресивні окуляри є найефективнішим засобом корекції пресбіопії. Пресбіопія - це зміна нормальної роботи оптичної системи ока. Як правило після 40 років кришталик ока втрачає свою еластичність, в результаті чого виникають труднощі з фокусуванням зору на близьких відстанях, які з кожним роком посилюються.

Часто з віком люди змушені мати по декілька пар окулярів, одночасно і для далі, і для близу. Згодом з'являються окремі окуляри для читання, для роботи за комп'ютером, для водіння автомобіля. Використовувати одночасно декілька пар окулярів протягом дня дуже незручно. Для вирішення цієї проблеми були створені окуляри з прогресивними лінзами.

Прогресивні лінзи замінюють 3 пари окулярів, так як в них є 3 зони чіткого зору: на далеку відстань, середню відстань і близьку відстань. На відміну від біфокальних окулярів, в прогресивних окулярах немає видимого поділу лінзи на зони. У прогресивній лінзі не видно кордонів і вона виглядає абсолютно однорідною і набагато естетичніше.


Як це працює?

У верхній області прогресивної лінзи знаходиться зона для далі. Таким чином дивлячись прямо перед собою в далечінь ваша голова знаходиться в природньому положенні.

Нижня область лінзи призначена для зору поблизу. Цю частину ми використовуємо коли опускаємо погляд вниз, наприклад, щоб читати.

Щоб не відчувався різкий «стрибок» при переведенні погляду з далекої зони на ближню, в прогресивних лінзах передбачено наявність середньої зони або так званого коридору прогресії. У цьому коридорі поступово відбувається наростання рефракції, забезпечуючи хороший зір на проміжних відстанях. Найчастіше саме середня зона використовується, наприклад, для перегляду телевізора або роботи за комп'ютером.

З боків коридору прогресивна лінза обмежена периферичними областями з оптичними викривленнями. Ці області не призначені для зору, але повністю від них позбутися не можна. Однак в сучасних прогресивних лінзах ці викривлення настільки мінімізовані, що вони можуть відчуватися пацієнтом тільки в період початкової адаптації.


Переваги прогресивних окулярів:

  • Прогресивні лінзи забезпечують чіткість зору на різних відстанях. Вони набагато зручніші однофокальних лінз, які дають необхідну гостроту зору тільки на одній відстані, і біфокальних які передбачені тільки для двох відстаней.
  • У прогресивних окулярах немає видимого поділу на зони і виглядають вони більш естетично.
  • Прогресивні лінзи підбираються індивідуально, враховуючи всі особливості саме вашого зору.
  • Завдяки плавному переходу від зони далі до зони близу, людина в прогресивних окулярах може легким нахилом голови поліпшити чіткість зображення.