Замовити зворотній дзвінок
0

Що краще носити взимку: окуляри чи контактні лінзи?

Це питання часто хвилює людей з поганим зором. Контактні лінзи зручні тим, що їх можна носити в будь-яку пору року і під час занять будь-яким видом спорту. Особливо м’яка оптика актуальна в зимовий час для тих, хто любить кататися на сноуборді, лижах, ковзанах.

Займатися такими видами спорту в окулярах – небезпечно, адже вони можуть зламатися або розбитися та принести шкоди очам. Окрім того, лінзи з твердою оптикою зимою запотівають, що викликає додатковий дискомфорт.

Ще важливо зауважити, що в сонячну погоду, особливо в горах, під час катання на лижах, необхідно обов’язково одягати сонцезахисні окуляри, щоб захистити очі від шкідливого УФ-випромінювання. Користувачі лінз без проблем можуть це зробити, чого не скажеш про тих, хто носить окуляри для зору.

Як користуватися контактними лінзами в зимовий період, коли дуже низька температура?


Ніяких особливих обмежень щодо носіння контактних взимку не існує. Єдине правило щодо занять спортом в горах: краще використовувати лінзи з УФ-фільтром разом з сонцезахисними окулярами, а також не забувати одягати захисну маску.

Якщо говорити про низькі температури, то використання лінз в цих умовах виправдано та абсолютно безпечно. Оскільки температура поверхні ока приблизно 35 градусів, тому контактна лінза весь час знаходиться в “теплому” стані. Крім того, підтримання необхідної температури забезпечується морганням, в результаті чого лінза постійно омивається теплою слізною рідиною. Контактні лінзи не схильні до замерзання або деформації в умовах холоду.

При цьому необхідно забезпечити належне зберігання лінз в умовах низьких температур. Для підтримки оптимальної температури краще покласти їх в тепле місце – термопакет чи спальник. У випадку зниження температури контактних лінз до 0 Сº, висока ймовірність кристалізації води в лінзах, що призведе до їх пошкодження. Необхідно стежити за температурним режимом, який повинен бути не нижче +4 і не вище +45 градусів.