Замовити зворотній дзвінок
0

Як зрозуміти, що треба до офтальмолога

Окуляри та контактні лінзи допомагають людям краще бачити, але ви можете не усвідомлювати, що вони вам потрібні. Чіткість бачення може з часом змінюватися, тому, навіть якщо раніше у вас був ідеальний зір, не завжди буде так.


Зміни зору можуть бути непомітними. Вони рідко виявляються в один день, ось ви вранці прокидаєтесь і все розмито, або ще вчора чудово могли прочитати склад на упаковці, а сьогодні вже нічого не видно. Ні, це не так відбувається.


Замість цього ви, відчуєте дуже поступове зниження гостроти зору, яке ви можете не помітити спочатку. Або ви можете почати примружуватися або відчувати напругу очей, головні болі або інший дискомфорт, якого у вас не було раніше.


Ваш зір змінюється з віком. У деяких людей, яким потрібні окуляри, немає ніяких симптомів, у інших же навпаки симптоми дуже чіткі. Симптоми необхідності в окулярах можуть відрізнятися в залежності від того, які проблеми з очима у вас виникають.


Ознаки того, що вам потрібні окуляри чи контактні лінзи


  1. Розмите і нечітке бачення, коли об'єкти здаються трохи туманними і потрібен час щоб сфокусувати погляд. Також, двоїння в очах, яке може вказувати на проблеми з рогівкою або очними м'язами, іноді може бути симптомом катаракти.

  2. Ви погано бачите вночі. Якщо ви відчуваєте проблеми з баченням в умовах недостатнього освітлення, це означає, що здатність ваших очей адаптуватися до темряви зменшилася. Це може бути ознакою катаракти, пігментного ретиніту (якщо вам 30 років і молодше), діабету, дефіциту цинку або вітаміну А.

  3. Часте примруження. Примруження зменшує додаткове світло, що потрапляє в око, тим самим зменшуючи розмір розмитого зображення. Це може бути тимчасове виправлення для компенсації розфокусуваних об'єктів, але також може бути ознакою поганого зору. Якщо ви помітили таку поведінку у своїх дітей, це може вказувати на наявність амбліопії (ліниве око).

  4. Ви бачите навколо об'єктів «аури» або «ореоли» при яскравому світлі. Коли ваші очі не фокусуються належним чином, світло може стати розсіяним або розпливчастим. Це призводить до появи ореолів навколо лампочок, автомобільних фар та інших джерел світла. Хоча цю проблему іноді можна виправити за допомогою окулярів, ореоли - частий симптом катаракти.

  5. Часті головні болі. Далекозорість або астигматизм, обидва з яких можуть призвести до розмитості близьких і віддалених об'єктів, можуть викликати стомлення і напругу очей. Коли ви часто напружуєте очі, щоб краще бачити, це може викликати головний біль.


Якщо ви відчуваєте які-небудь симптоми, описані вище, обов'язково запишіться на огляд до офтальмолога. Навіть якщо у вас немає ніяких симптомів, рекомендується регулярно проходити огляд очей, щоб переконатися, що ви бачите чітко, і стежите за своїм здоров'ям.


Гарний зір необхідно практично для всіх аспектів нормального життя. Випереджати будь-які проблеми із зором, які можуть розвинутися - кращий спосіб зберегти хороший зір.